Canon Henry Cup 2023

Fri, 14 Apr,

(Round: Final), Aghamore 1-9 Swinford 2-4

Centenary Cup Group 1

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 2), Ballaghaderreen 2-5 Bohola Moy Davitts 3-4

O Mara Cup Group 1

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 1), Kilmaine GAA 2-7 Davitts 1-11

O Mara Cup Group 2

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 1), Neale 1-10 Hollymount-Carramore 0-14

O Mara Cup Group 3

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 1), Ballinrobe 1-7 Garrymore 0-8

Kelly Cup Finals

Sat, 15 Apr,

(Round: Semi Final 1), Achill 0-3 Westport St Patrick's 3-15

Sat, 15 Apr,

(Round: Semi Final 2), Castlebar Mitchels Football 1-8 Breaffy 0-8

Kell Cup Group 1

Mon, 10 Apr,

(Round: Round 1), Breaffy W/O Balla  -

Kelly Cup Group 3

Mon, 10 Apr,

(Round: Round 1), Achill 0-1 Tuar Mhic Eadaigh 0-0

Sweeney Cup Intermediate Group

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 1), Crossmolina Deel Rovers 2-7 Bonniconlon 1-7

Sweeney Cup Senior

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 2), Ballina Stephenites 2-16 Belmullet 0-9

Nth Mayo JFC B 2023

Mon, 10 Apr,

(Round: Quarter Finals), Crossmolina Deel Rovers 0-1 Kiltane 0-0

Mon, 10 Apr,

(Round: Quarter Finals), Moygownagh 1-10 Bonniconlon 2-16

Sun, 16 Apr,

(Round: Quarter Finals), Belmullet  -  Ardnaree Sarsfields W/O

Sun, 16 Apr,

(Round: Semi-Final), Crossmolina Deel Rovers 1-9 Northern Gaels 4-11

Cusack Cup 2023

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 1 A), Ballintubber 0-10 Burrishoole 2-12

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 1 B), Parke/Keelogues/Crimlin 0-11 Balla 0-7

Sun, 16 Apr,

(Round: Round 1 C), Breaffy W/O Castlebar Mitchels Football  -

Homeland Minor League Division 2

Tue, 11 Apr,

(Round: Round 1), St Jarlaths 2-8 Aghamore 1-5

Homeland Minor League Division 3

Tue, 11 Apr,

(Round: Round 1), Ballinrobe 2-5 Davitts 5-9

Tue, 11 Apr,

(Round: Round 1), Ballaghaderreen 1-18 Kiltimagh 3-11

Homeland Minor League Division 4

Thu, 13 Apr,

(Round: Round 1), Belmullet 8-1 Erris St. Pats 3-14

Homeland Minor League Division 5

Tue, 11 Apr,

(Round: Round 1), Tuar Mhic Eadaigh 2-10 Ballintubber 3-15

Tue, 11 Apr,

(Round: Round 1), Neale 3-9 Mayo Gaels 4-10

Tue, 11 Apr,

(Round: Round 1), Swinford 1-12 Charlestown Sarsfields 1-7

Homeland Minor League Division 6

Tue, 11 Apr,

(Round: Round 1), Kilcommon 1-5 Westport St Patrick's 1-12

Mayo GAA U15 Feile Hurling Finals 2023 Adrian Freeman Cup

Sat, 15 Apr,

(Round: B Final), St Ciarans 0-4 Claremorris 3-10

Sat, 15 Apr,

(Round: A Final - Freeman Cup), Westport St Patrick's 2-5 Castlebar Mitchels Hurling 1-2

Mayo GAA U15 Feile Hurling Group A 2023 Adrian Freeman Cup

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 1), Westport St Patrick's 1-11 St Ciarans 0-3

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 2), St Ciarans 1-6 Tooreen 0-4

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 3), Westport St Patrick's 3-10 Tooreen 1-3

Mayo GAA U15 Feile Hurling Group B 2023 Adrian Freeman Cup

Sat, 15 Apr,

(Round: Semi Final), Claremorris 1-1 Castlebar Mitchels Hurling 2-5

Homeland U16 League Division 1

Thu, 13 Apr,

(Round: Round 1), Castlebar Mitchels Football 1-10 Crossmolina Deel Rovers 5-8

Homeland U16 League Division 2

Thu, 13 Apr,

(Round: Round 1), Belmullet 7-4 Balla 2-8

Homeland U16 League Division 3

Thu, 13 Apr,

(Round: Round 1), Ballintubber 3-16 Knockmore 2-8

Homeland U16 League Division 4

Thu, 13 Apr,

(Round: Round 1), Tuar Mhic Eadaigh 5-18 Louisburgh 2-4

Thu, 13 Apr,

(Round: Round 1), Bohola Moy Davitts 3-12 Ardmoy 7-15

Sun, 16 Apr,

(Round: Round 1), Castlebar Mitchels Football 0-4 Ballaghaderreen 8-16

Homeland U16 League Division 5

Thu, 13 Apr,

(Round: Round 2), Lahardane MacHales 8-6 Mayo Gaels 2-7

Homeland U16 League Division 7

Tue, 11 Apr,

(Round: Round 1), Naomh Padraig 6-6 Balla 0-4

Sun, 16 Apr,

(Round: Round 3), Knockmore 2-6 Claremorris 3-10

Sun, 16 Apr,

(Round: Round 3), Naomh Padraig 2-10 Westport St Patrick's 1-1

Homeland U14 League Division 1

Mon, 10 Apr,

(Round: Round 3), Ballintubber 2-5 Castlebar Mitchels Football 3-8

Thu, 13 Apr,

(Round: Round 3), Balla 3-9 Parke/Keelogues/Crimlin 2-8

Homeland U14 League Division 3

Mon, 10 Apr,

(Round: Round 2), Belmullet 3-10 Ballaghaderreen 1-10

Mon, 10 Apr,

(Round: Round 1), Hollymount-Carramore 0-0 Burrishoole 0-0

Homeland U14 League Division 5B

Mon, 10 Apr,

(Round: Round 1), Kilmovee Shamrocks 2-0 Islandeady 5-10

Homeland U14 League Division 6

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 3), Ballintubber 14-15 Carras 0-15

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 3), Breaffy 5-3 Neale 3-3

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 3), Ballinrobe  -  Westport St Patrick's W/O

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 3), Burrishoole 6-9 Balla 10-10

Sun, 16 Apr,

(Round: Round 1), Burrishoole 5-10 Breaffy 1-4

Homeland U14 League Division 7

Tue, 11 Apr,

(Round: Round 1), Parke/Keelogues/Crimlin 5-12 Knockmore 0-3

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 7), Belmullet 2-4 Parke/Keelogues/Crimlin 5-20

Homeland U14 League Division 8

Mon, 10 Apr,

(Round: Round 2), Ballina Stephenites 0-0 Castlebar Mitchels Football 0-1

Sat, 15 Apr,

(Round: Round 3), Castlebar Mitchels Football 3-9 Claremorris 4-10

0
0
0
s2smodern

Latest Sport