Mayo League

  • Elverys Sports Super League—Round 3

    Iorras Aontaithe

    1 v 4

    Manulla

    Ballyheane

    0 v 5

    Straide & Foxford Utd

    Played in Foxford

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 3

    Achill Rovers

    1 v 5

    Ballyhaunis Town

    Westport Utd ‘B’

    0 v 2

    Bangor Hibs

    Ballyglass ‘B’

    0 v 1

    Conn Rangers

     

    League One—Round 2

    Mulranny Utd

    3 v 7

    Ballina Town ‘B’

    Crossmolina

    5 v 1

    Kilmore

     

    Killeen Sports Grounds League Two—Round 2

    Newport Burrishoole

    3 v 1

    Ballyvary Blue Bombers

    Claremorris ‘B’

    5 v 2

    Ballina Utd

     

  • Elverys Sports Super League—Round 14

    Straide & Foxford Utd

    1  v  4

    Manulla

    Ballyheane

    3  v  7

    Castlebar Celtic

    Kiltimagh Knock Utd

    1  v  7

    Ballina Town

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 14

     

    Conn Rangers

    3  v  6

    Snugboro Utd

    Ballyglass ‘B’

    1  v  5

    Ballyhaunis Town

    Swinford

    2  v  1

    Westport Utd ‘B’

     

    Killeen Sports Ground League Two—Round 13

    Ballyvary Blue Bombers

    2  v  1

    Claremorris ‘B’

    Hollister

    3  v  0

    Newport Burrishoole

     

  • Elverys Sports Superleague
    Round 11
    Claremorris 1-0 Ballina Town 
    Manulla 2-4 Iorras Aontaithe 
    Westport Utd 1-0 Kiltimagh/Knock Utd 

    Tuohy Cup Semi-Final 
    Snugboro Utd 3-1 Conn Rangers 

    Three Store League One 
    Kilmore 3-4 Crossmolina 
    Killala 1-1 Castlebar Celtic B 

    Kileen Sports Ground League Two
    Hollister 1-1 Claremorris B 

  • Westaro Cup—Semi-Final

    Ballina Town

    5  v  0

    Ballyglass

    Straide & Foxford Utd

    1  v  3

    Manulla

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 11

    Ballyhaunis Town

    4  v  0

    Achill Rovers

    Snugboro Utd

    2  v  0

    Glenhest Rovers

    Mulranny Utd 

    0 v 7 

    Killala


    League One—Round 10

    Partry Athletic

    2  v  1

    Kilmore

     

    Killeen Sports Ground League Two—Round 10

    Ballina Utd

    3  v  2

    Hollister

    Claremorris B

    5 v 0 

    Newport/Burrishoole

  • Elverys Sports Super League - Round 8

    Kiltimagh/Knock Utd 5-3 Iorras Aontaithe

     

    Castlecourt Hotel Premier League - Round 8

    Snugboro Utd 4-1 Bangor Hibs

    Ballyhaunis Town 1-0 Fahy Rovers

    Ballyglass B 5-1 Achill Rovers

     

    League One

    Ballina Town B 4-2 Partry Athletic 

    Manulla B 5-2 Castlebar Celtic B

     

    Killeen Sports Grounds League Two

    Claremorris B 3-0 Ballina Utd

  • Elverys Sports Super League—Round 9

     

    Ballyheane

    1  v  4

    Iorras Aontaithe

    Straide & Foxford Utd

    3  v  3

    Ballyglass

    Manulla

    2  v  0

    Castlebar Celtic

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 9

     

    Swinford

    2  v  2

    Bangor Hibs

    Fahy Rovers

    0  v  2

    Westport Utd ‘B’

     

    League One—Round 8

     

    Ballina Town ‘B’

    6  v  3

    Killala

    Mulranny Utd

    8  v  5

    Partry Athletic

     

    McDonnell Cup—Semi-finals

     

    Hollister

    3  v  2

    Claremorris ‘B’

     

  • Elverys Sports Super League—Round 10

    Ballyheane

    1  v  5

    Claremorris

    Ballina Town

    6  v  2

    Castlebar Celtic

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 10

    Ballyglass ‘B’

    0  v  3

    Bangor Hibs

    Swinford

    3  v  0

    Conn Rangers

    Glenhest Rovers

    1  v  3

    Fahy Rovers

     

    Tonra Cup—Semi-Final

    Crossmolina

    1  v  1

    Killala

    Won 4-3 on penalties

    Ballina Town ‘B’

    3  v  0

    Manulla ‘B’

     

  • Elverys Sports Super League—Round 1

    Castlebar Celtic

    4  v  1

    Claremorris

    Ballina Town

    4  v  0

    Manulla

    Ballyglass

    1  v  2

    Westport Utd

    Iorras Aontaithe

    2  v  3

    Straide & Foxford Utd

    Kiltimagh Knock Utd

    P  v  P

    Ballyheane

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 1

     

    Ballyhaunis Town

    5  v  1

    Bangor Hibs

    Westport Utd ‘B’

    1  v  3

    Snugboro Utd

    Glenhest Rovers

    2  v  0

    Conn Rangers

    Swinford

    5  v  2

    Ballyglass ‘B’

  • Elverys Sports Super League—Round 18

    Claremorris

    1  v  2

    Castlebar Celtic

    Manulla

    2  v  4

    Ballina Town

    Westport Utd

    6  v  1

    Ballyglass

    Ballyheane

     2 - 1 

    Kiltimagh/Knock Utd

    Straide & Foxford Utd

     4 - 2 

    Iorras Aontaithe 

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 18

    Conn Rangers

    4  v  4

    Glenhest Rovers

    Snugboro Utd 

    3 - 0 

    Westport Utd B 

    Fahy Rovers 

    1 - 0 

    Achill Rovers 

    Bangor Hibs 

    2 - 3 

    Ballyhaunis Town 

    Ballyglass B 

    3 - 12 

    Swinford 

     

  • Connacht Gold Super Cup Final 

    Sunday 28th October 2018

    Ballina Town

    4  v  0

    Castlebar Celtic

     

    TP. Brennan Connacht Cup—Round 1

    Loughrea ‘B’

    1  v  3

    Ballina Town ‘B’

    CP Ajax

    5  v  2

    Partry Athletic

    Manulla ‘B’

    4  v  6

    Renmore ‘B’

    Tireragh FC

    2  v  0

    Newport Town

    Killala

    0  v  3

    St John’s Athletic

    Cois Fharraige

    6  v  0

    Glenhest Rovers

    Castlebar Celtic ‘B’

    2  v  0

    Ballina Utd

    Swinford

    2  v  6

    Dynamo Blues

    Kinvara Utd

    1  v  9

    Conn Rangers

    Maree/Oranmore ‘B’

    5  v  1

    Snugboro Utd

    Achill Rovers

    won 5-4 on penalties

    4  v  4

    Colemanstown Utd

     

  • Elverys Sports Super League—Round 17

     

    Claremorris

    2  v  1

    Kiltimagh Knock Utd

    Iorras Aontaithe

    0  v  7

    Ballyheane

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 17

     

    Bangor Hibs

    3  v  5

    Swinford

    Glenhest Rovers

    7  v  0

    Ballyglass ‘B’

    Westport Utd ‘B’

    0  v  3

    Fahy Rovers

    Achill Rovers

    0  v  9

    Conn Rangers

    Ballyhaunis Town

    5  v  0

    Snugboro Utd

     

  • FAI New Balance Junior Cup 2018 - Round 2

    Straide & Foxford Utd 5-2 Achill Rovers

     

    T.P. Brennan Connacht Cup - Preliminary Round

    Cois Fharraige 1-0 Fahy Rovers

    Ballina Town B 2-0 St. Patricks

    Cartron Utd 3-0 Ballyvary Blue Bombers

    Partry Athletic 7-4 Castlerea Celtic B

    Killala 6-1 Gurteen Celtic

    Conn Rangers 2-1 St. Cuan's Utd

    Maree/Oranmore B 4-2 Ballyglass B

    Snugboro 2-0 Hollister

    Knocknacarra 3-2 Crossmolina

     

    Castlecourt Hotel Premier League - Round 15 

    Bangor Hibs 3-0 Glenhest Rovers

  • Elverys Sports Super League—Round 7

    Iorras Aontaithe

    1  v  4

    Claremorris

    Kiltimagh Knock Utd

    1  v  4

    Ballyglass

    Ballyheane

    0  v  3

    Ballina Town

    Straide & Foxford Utd

    2  v  0

    Castlebar Celtic

    Westport Utd

    1  v  0

    Manulla

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 7

    Glenhest Rovers

    3  v  1

    Bangor Hibs

    Swinford

    4  v  3

    Achill Rovers

    Ballyglass ‘B’

    4  v  1

    Westport Utd ‘B’

    Conn Rangers

    0  v  5

    Ballyhaunis Town

    Fahy Rovers

    0  v  2

    Snugboro Utd

     

    League One—Round 6

    Partry Athletic

    0  v  2

    Killala

    Kilmore

    0  v  2

    Manulla ‘B’

    Ballina Town ‘B’

    4  v  1

    Crossmolina

    Castlebar Celtic ‘B’

    5  v  3

    Mulranny Utd

     

    Killeen Sports Grounds League Two—Round 6

    Newport Town

    2  v  7

    Ballina Utd

    Hollister

    2  v  3

    Ballyvary Blue Bombers

     

     

  • Connacht Shield Quarter Final

    Manulla 4-1 West Utd

    Elverys Sports Superleague 

    Castlebar Celtic 3-1 Ballina Town

    Ballyhaunis Town 3-2 Straie & Foxford Utd

    Westport Utd 4-1 Ballyheane

    Ballyglass 2-1 Manulla 

    Claremorris 3-0 Snugboro Utd

    Castlecourt Hotel Premier League 

    Achill Rovers 0-0 Glenhest Rovers

    Swinford 5-0 Bangor Hibs 

    Iorras Aontaithe 3-0 Conn Rangers

    Ballina Town B 3-0 Fahy Rovers

    Kileen Sports Ground League One

    Claremorris B 3-2 Ballyglass B

    Crossmolina 7-4 Castlebar Celtic B 

    Killala 1-0 Partry Athletic 

    Calor Gas League Two 

    Ballina Utd 4-1 Snugboro Utd B

    Moy Villa 7-1 Ballyvary Blue Bombers 

    Newport/Mulranny Wanderers 3-1 Kilmore 

     

     

  • Elverys Sports Super League

    Manulla 3-1 Castlebar Celtic

    Ballina Town 6-2 Snugboro Utd

    Claremorris 2-0 Ballyheane

    Straide & Foxford Utd 2-2 Ballyglass

     

    Castlecourt Hotel Premier League

    Ballina Town B 4-0 Manulla B

    Bangor Hibs 4-1 Achill Rovers

    Swinford 3-0 Kiltimagh Knock Utd

     

    Killeen Sports Grounds League One

    Crossmolina 2-1 Killala

    Castlebar Celtic B 3-2 Claremorris B

     

    Calor Gas League Two

    Snugboro Utd B 3-1 Kiltimagh Knock Utd B

    Newport/Mulranny Wanderers 3-2 Moy Villa

    Ballina Utd 5-0 Ballyvary Blue Bombers 

     

    Tuohy Cup Semi-Finals

    Fahy Rovers 3-1 Conn Rangers

    Glenhest Rovers 5-3 Iorras Aontaithe

     

  • Elverys Sports Super League—Round 5

     

    Castlebar Celtic

    1  v  0

    Manulla

     

    Elverys Sports Super League—Round 10

    Ballyglass

    0  v  0

    Snugboro Utd

    Straide & Foxford Utd

    2  v  1

    Ballyheane

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 4

    Swinford

    1  v  2

    Ballina Town ‘B’

     

  • Elverys Sports Super League—Round 2

     

    Ballyhaunis Town

    1  v  4

    Castlebar Celtic

    Ballina Town

    4  v  1

    Claremorris

    Manulla

    5  v  3

    Westport Utd

    Ballyheane

    3  v  1

    Straide & Foxford Utd

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 4

     

    Fahy Rovers

    3  v  4

    Iorras Aontaithe

     

    Calor Gas League Two—Round 3

     

    Ballina Utd

    6  v  1

    Ballyvary Blue Bombers

     

    Tuohy Cup—Round 1

     

    Glenhest Rovers

    4  v  0

    Bangor Hibs

     

  • Elverys Sports Superleague
    Round 4
    Westport Utd 0-1 Ballyheane 

    Castlecourt Hotel Premier League
    Round 3
    Swinford 2-4 Fahy Rovers 

    Tuohy Cup Round 1
    Glenhest Rovers 1-1 Conn Rangers 
    (Conn Rangers won 4-2 on penalties)

  • Westaro Cup Quarter Finals
    Ballyheane 6-0 Straide & Foxford Utd 
    Claremorris 1-3 Ballyglass

    Castlecourt Hotel Premier League 
    Round 10 
    Manulla B 2-4 Bangor Hibs 
    Ballina Town B 8-0 Conn Rangers 
    Achill Rovers 1-5 Kiltimagh/Knock Utd 

    Kileen Sports Ground League One 
    Round 8 
    Castlebar Celtic B 1-1 Partry Athletic 
    Westport Utd B 4-1 Claremorris B 

    Calor Gas League Two 
    Round 8 
    Snugboro Utd B 1-2 Moy Villa 

  • TP Brennan Connacht Cup - Round 2

    Glen Celtic 2-0 Castlebar Celtic B

    Moy Villa 5-4 Kiltimagh Knock Utd

    Partry Athletic 3-1 Glenhest Rovers

    Conn Rangers 4-0 Gurteen Celtic

    Ballina Town B 6-1 Manor Utd

    St. Cuans Utd 2-0 Iorras Aontaithe

     

    Calor Gas Super Cup - Quarter Finals

    Snugboro Utd 4-2 Claremorris (AET)

    Ballyglass 6-1 Straide & Foxford Utd

    Manulla 5-4 Swinford (AET)

    Ballina Town 3-3 Castlebar Celtic (Ballina won 4-2 on penalties)